Satış ve Destek +90 (216) 521 78 00

Sepetim Giriş Yap | Kayıt Ol
Tenik Data
Bulut Sunucu Teknolojik Özellikleri Nelerdir? - TeknikDATA Hosting Hizmetleri

Bilgi Merkezi

Ana sayfa > Bilgi Merkezi > Bulut Sunucu > Bulut Sunucu Teknolojik Özellikleri Nelerdir?

Bulut Sunucu Teknolojik Özellikleri Nelerdir?

 

Bulut Sunucu altyapısı güncel teknoloji ve geliştirmeler doğrultusunda sürekli geliştirilir.

Donanım Mimarisi

Güncel donanım mimarisinde 6 çekirdekli Blade Intel® Xeon® X5675 ve yüksek performans ihtiyaçlarını karşılayabilecek 1 TB belleğe sahip 4 çekirdekli Intel X7560 işlemcili donanımlar kullanılmaktadır.

8 / 80 SAN Switchler ile 1280 Gbit / sn 'lik bir toplam bant genişliği sağlayan 8 Gbit / sn tam dupleks aynı anda aktif olarak 80 port ile engellenmeyen bir mimari desteklenmektedir.

Tier 1 High End veri depolama üniteleri ile minimum 200.000 iops, en yüksek değer olarak 300.000 iops değerlerine ulaşılmaktadır.

Desteklenen Limitler

VCPU (Virtual CPU ), sunucu başına 32 adet VCPU’ya kadar verilebilir. Hard Disk alanı, müşteri talebine göre istenildiği kadar verilebilmektedir Sanal sunucu başına 512 GB RAM verilebilmektedir.

Veri Depolama Sisteminin SSD ve SSD Cached disk desteği bulunmaktadır. Bulut Sunucu mimarisi RedHat Firmasının geliştridiği ve Open Source geliştirilen KVM altyapısı üzerine konuşlandırıldı.

Güvenlik Duvarı

TeknikDATA Bulut Sunucu altyapısının tamamı kuralları tanımlanmış bir ağ güvenlik duvarının arkasında bulunmaktadır. Müşterilerimizin sunucuları farklı VLAN’larda bulundurularak, sunuculara erişim dış güvenlik duvarından belirlenen kurallara göre güvenli bir şekilde sağlanmaktadır.

Anti-Virüs ve Anti-Spam

TeknikDATA Bulut Sunucu Kurumsal E-Posta hizmeti anti-virus ve anti-spam güvenlik önlemlerine sahiptir. Sanal Sunucu hizmetlerinde bu hizmetler isteğe özel sunulmaktadır.

IPS

TeknikDATA Bulut Sunucu sahip olduğu IPS imza veri tabanı sayesinde uygulamaların açıklıklarından faydalanılarak oluşturulmuş atak türlerini algılayıp TeknikDATA Bulut Sunucu’ya sızmadan engelleyebilmektedir.

DDOS Atak Önleme TeknikDATA Bulut Sunucu  altyapısı DDOS ataklarına karşı komple koruma altında sunulmaktadır.

Bulut Hosting Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Bayi Hosting Uygulama Hosting Wordpress Hosting Joomla Hosting Drupal Hosting E-Ticaret Hosting Haber Hosting Veritabanı Hosting MySQL Hosting MongoDB Hosting PostgreSQL Hosting
Bulut Sunucu Bulut Sunucu Sunucu Barındırma Sunucu Kiralama Sunucu Yük Dengeleyici Bulut Sunucu Standart Bulut Sunucu Enterprise Bulut Sunucu SSD Premium Bulut Sunucu Sunucu Yük Dengeleyici Kiralama Güvenlik Duvarı Kiralama
Kurumsal Email Sunucu Standart Email Sunucu Professional Email Sunucu Enterprise Email Sunucu Bulut Email Bulut E-Posta Hosting Hosted Zimbra Spam/Virüs Gateway Mail Back Up Smart Host ETRN Hizmeti E-Posta Servisleri
Domain Alan Adı Tescil Alan Adı Transfer Alan Adı Yenileme TÜrkçe Alan Adı Kayıt Marka Tescil Marka Tescil Başvuru
CDN Çözümleri Statik Cache Hizmeti İçerik Hızlandırma Coğrafi İçerik Dağıtımı CDN Depolama SSL Sertifika Comodo SSL QuickSSL True BusinessID SSL

LiveZilla Live Help