🔔 🔔 🔔 Duyuru: 24. Yılımıza özel indirimler sizleri bekliyor ! Kampanya Kodu : TDATA2024 | Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bulut Sunucu Teknolojik Özellikleri Nelerdir?


Bulut Sunucu Teknolojik Özellikleri Nelerdir?


 

Bulut Sunucu altyapısı güncel teknoloji ve geliştirmeler doğrultusunda sürekli geliştirilir.

Donanım Mimarisi

Güncel donanım mimarisinde 6 çekirdekli Blade Intel® Xeon® X5675 ve yüksek performans ihtiyaçlarını karşılayabilecek 1 TB belleğe sahip 4 çekirdekli Intel X7560 işlemcili donanımlar kullanılmaktadır.

8 / 80 SAN Switchler ile 1280 Gbit / sn 'lik bir toplam bant genişliği sağlayan 8 Gbit / sn tam dupleks aynı anda aktif olarak 80 port ile engellenmeyen bir mimari desteklenmektedir.

Tier 1 High End veri depolama üniteleri ile minimum 200.000 iops, en yüksek değer olarak 300.000 iops değerlerine ulaşılmaktadır.

Desteklenen Limitler

VCPU (Virtual CPU ), sunucu başına 32 adet VCPU’ya kadar verilebilir. Hard Disk alanı, müşteri talebine göre istenildiği kadar verilebilmektedir Sanal sunucu başına 512 GB RAM verilebilmektedir.

Veri Depolama Sisteminin SSD ve SSD Cached disk desteği bulunmaktadır. Bulut Sunucu mimarisi RedHat Firmasının geliştridiği ve Open Source geliştirilen KVM altyapısı üzerine konuşlandırıldı.

Güvenlik Duvarı

TeknikDATA Bulut Sunucu altyapısının tamamı kuralları tanımlanmış bir ağ güvenlik duvarının arkasında bulunmaktadır. Müşterilerimizin sunucuları farklı VLAN’larda bulundurularak, sunuculara erişim dış güvenlik duvarından belirlenen kurallara göre güvenli bir şekilde sağlanmaktadır.

Anti-Virüs ve Anti-Spam

TeknikDATA Bulut Sunucu Kurumsal E-Posta hizmeti anti-virus ve anti-spam güvenlik önlemlerine sahiptir. Sanal Sunucu hizmetlerinde bu hizmetler isteğe özel sunulmaktadır.

IPS

TeknikDATA Bulut Sunucu sahip olduğu IPS imza veri tabanı sayesinde uygulamaların açıklıklarından faydalanılarak oluşturulmuş atak türlerini algılayıp TeknikDATA Bulut Sunucu’ya sızmadan engelleyebilmektedir.

DDOS Atak Önleme TeknikDATA Bulut Sunucu  altyapısı DDOS ataklarına karşı komple koruma altında sunulmaktadır.

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Diğer Dökümanlar


 • Bulut Sunucu Avantajları Nelerdir ?

    Bulut Sunucu gerçek bir sunucu ile tamamen aynı özelliklere sahiptir, üzerinde çalışan işletim sistemi gerçek bir sunucu üzerindekinden farksız olarak çalışmaktadır. Kaynak kullanımı açısından...

 • Kontrol Panel Yazılımları Nelerdir?

    TeknikDATA Bulut Sunucu sistemleri gerçek bir sunucudan farksızdır. Bu nedenle normal kontrol panellerin tamamı sistemler üzerinde kullanılabilmektedir.Lisans ücretlerini ödemeniz durumunda...

 • Sunucularda Yönetim ve Yedekleme İşlemleri Nasıldır?

    Bu sistemlerimizde tüm yönetim ve yedekleme işlemleri müşterilerimize aittir. Bu konularda müşterilerimizin veri güvenliği ve düzenlemeleri konusunda tüm sorumluluk kendilerine...

 • Üzerinde Bulunan Yazılımlar Nelerdir?

  Firmamız sizlere sağladığı hazır kurulumlarda herhangi bir yazılım kurulu sunmamaktadır. İhtiyaçlarınıza göre kurulumları sonradan gerçekleştirebilirsiniz. İşletim sistemi olarak Windows 2003...